Een overzicht van nieuwsbericht van onze redactie en aanbieders die zich hebben aangesloten bij e-Learning.nl.
Bij asynchroon online leren leren lerenden in eigen tempo en op een door hen gekozen tijdstip, zonder dat dit in ‘real-time’ hoeft te gebeuren. Asynchroon online leren wordt vaak gecombineerd met synchroon online leren en/of ‘fysiek leren’. Christopher Pappas bespreekt de voordelen/redenen van deze aanpak en drie vormen waarop je deze aanpak kunt implementeren. Ik plaats wat kanttekeningen bij zijn betoog.
De redenen zijn dan:
Drie vormen van asynchroon online leren zijn dan:
Zoals gezegd kun je asynchroon online leren ook prima combineren met synchroon online leren en/of met leren tijdens bijeenkomsten.
In conclusie benadrukt Pappas het belang van vertrouwen en ondersteuning in de asynchrone leeromgeving. Door deze aanpak kunnen lerenden de verantwoordelijkheid nemen voor hun eigen leertraject, terwijl docenten begeleiding en ondersteuning bieden.
Pappas besteedt geen aandacht aan de beperkingen van asynchroon online leren. Zo is het lastiger om onmiddellijk te reageren of persoonlijke feedback te geven. Op termijn zal AI dit bij asynchroon online leren waarschijnlijk faciliteren. Verder missen lerenden en docenten de sociale interactie bij asynchroon online leren. LMS-en bevatten inderdaad faciliteiten om mee te communiceren, maar gebruikers vinden het vaak lastig om via een discussieforum of chat met anderen te interacteren. Zij missen bijvoorbeeld non-verbale signalen. Daarnaast lijkt ‘zelfregulering’ eerder voorwaardelijk voor succesvol asynchroon online leren dan een resultaat van deze aanpak, zoals Pappas suggereert. Als lerenden veel vrijheid hebben, kunnen ze uitstelgedrag gaan vertonen. Daar komt bij dat LMS-en vaak weinig functionaliteiten bevatten die lerenden helpen hun eigen leren te plannen en te organiseren. Ten aanzien van personalisering heb ik al vaker kritische noten gekraakt. Het ontwikkelen van een asynchrone online leeromgeving kost overigens ook de nodige tijd en vergt veel expertise van docenten/ontwikkelaars. Ik gebruik overigens ook boeken bij online leren.
Asynchroon online leren is waardevol. Tijdens de coronaperiode is hier m.i. onvoldoende gebruik van gemaakt, mede vanwege een gebrek aan voorbereiding. Ik zie vooral veel potentie in de combinatie met leren op locatie en/of synchroon online leren.
Naam (verplicht)
E-mail (verplicht)
Bericht mij via e-mail over vervolg commentaar
Hoe zal e-learning zich ontwikkelen, nu de Corona-pandemie geleidelijk afneemt.