Een overzicht van nieuwsbericht van onze redactie en aanbieders die zich hebben aangesloten bij e-Learning.nl.
Christopher Pappas beschrijft in What Are The Benefits Of Using Podcasts For eLearning? vijf voordelen van het gebruik van podcasts voor leren en ontwikkelen. Ik plaats er enkele kanttekeningen bij.
Op de eerste plaats creëren podcasts volgens Pappas een gepersonaliseerde leerervaring. Lerenden kunnen de duur en het type podcast kiezen, afhankelijk van hun voorkeur. Deze actieve betrokkenheid leidt volgens de auteur tot betere leerresultaten. Onderzoek zou ook aantonen dat het gebruik van auditief materiaal kan bijdragen aan meer verdiepend begrip en langdurige betrokkenheid.
Op de tweede plaats bestrijd je volgens Pappas met podcasts informatie-moeheid. Lerenden worden niet gestoord door visuele afleidingen. Je spreekt alleen het gehoor aan, waardoor lerenden zich beter kunnen concentreren.
Op de derde plaats reduceren podcasts volgens Pappas de ontwikkelingskosten van trainingsmateriaal aanzienlijk. Je hebt niet te maken met dure druk- en distributiekosten, of investeringen in videoproductie. Podcasts kunnen volgens hem met minimale middelen, zoals een smartphone, worden geproduceerd.
Op de vierde plaats bevorderen podcasts volgens Pappas een gemeenschap door sociale leeromgevingen te creëren waarin lerenden en docenten/trainers informatie en ideeën kunnen uitwisselen.
Op de vijfde en laatste plaats maken podcasts volgens Christopher Pappas leermateriaal op elk moment toegankelijk. Podcasts hebben volgens hem inherente kenmerken van transporteerbaarheid en adaptatievermogen. Ze kunnen overal en altijd beluisterd worden, zelfs zonder stabiele internetverbinding. Deze veelzijdigheid maakt podcasts volgens de auteur ideaal voor iedereen, van drukbezette werknemers tot gemakkelijk afgeleide studenten.
Podcasts zijn volgens Pappas dan ook waardevolle vormen van content en een welkome aanvulling op het scala aan leermogelijkheden.
Mijn kanttekeningen
Podcasts kunnen inderdaad prima manieren zijn om informatie over actuele onderwerpen te delen. De inhoud ervan kan erg leerzaam zijn. Toch wil ik enkele kanttekeningen bij Pappas’ artikel en bij podcasts in het algemeen plaatsen.
Naam (verplicht)
E-mail (verplicht)
Bericht mij via e-mail over vervolg commentaar
Helma van den Berg van Let's Learn! beluisterde de bijdrage van Jeanne Bakker aan de podcastserie BrainBakery. Bakker vertelde over de bedreiging en kansen die we nu en in de toekomst van AI kunnen verwachten. In de podcast sprak zij haar verwachtingen uit voor de toekomst van AI in leren. Helma is het met haar eens. Zoals de gedachte om AI voor gepersonaliseerd leren te gebruiken.