Een overzicht van nieuwsbericht van onze redactie en aanbieders die zich hebben aangesloten bij e-Learning.nl.
Open-sourcesoftware wint in Europa aan populariteit. Dat bericht WebWereld op basis van een grootschalig onderzoek van de Universiteit van Maastricht.
Volgens de onderzoekers zien gebruikers vooral de voordelen in van de lage licentiekosten en de toegankelijkheid van de software.
Bedrijven die niet over willen stappen op open-sourcesoftware noemens volgens de Maastrichtse onderzoekers als belangrijkste reden de angst voor slechte ondersteuning en de noodzaak om gebruikers opnieuw te moeten trainen.
Open sourcesoftware wint ook op de e-learning markt aan populariteit. Dit is vooral binnen het onderwijs het geval. Het Britse e-Learning Centre heeft een aantal cursus- en content management systemen geïnventariseerd, die onder open sourcesoftware vallen. Consultancy groep Epic heeft een gratis te verkrijgen white paper over open sourcesoftware en e-learning geschreven.Sam S. Adkins schenkt in de Oktober 2005-editie van Learning Circuits aandacht aan de opkomst en het innovatieve vermogen van open sourcesoftware.
Wilfred Rubensrubens@e-learning.nl
Naam (verplicht)
E-mail (verplicht)
Bericht mij via e-mail over vervolg commentaar
Helma van den Berg van Let's Learn! beluisterde de bijdrage van Jeanne Bakker aan de podcastserie BrainBakery. Bakker vertelde over de bedreiging en kansen die we nu en in de toekomst van AI kunnen verwachten. In de podcast sprak zij haar verwachtingen uit voor de toekomst van AI in leren. Helma is het met haar eens. Zoals de gedachte om AI voor gepersonaliseerd leren te gebruiken.