Moodle navigatie eenvoudiger gemaakt
Als Moodle consultant zie ik veel verschillende Moodle sites van onze klanten. Met enige regelmaat word ik verrast door de inventiviteit waarmee gebruikers Moodle weten te verbeteren.
Terug naar categorie
Bij de klant waar ik deze week assisteerde, kwam ik aan de bovenkant van een cursus de knop [Terug naar categorie] tegen. Docenten hebben in die omgeving toegang tot een aantal cursussen die allemaal in een bepaalde categorie staan. De docenten moeten eenvoudig kunnen navigeren tussen die verschillende cursussen in de categorie. De knop [Terug naar categorie] maakt dat mogelijk.
Eigen navigatie met plugin
In de eerste sectie van de cursus is gewerkt met de plugin Filtercodes, waar wij een groot fan van zijn. Hieronder zie je hoe dit eruit ziet en geven we uitleg bij de code die is gebruikt.
Filtercodes biedt een hele reeks aan codes die je kunt gebruiken. Alle codes zijn terug te vinden op de pagina van de plugin zelf. Je voert de codes gewoon in de teksteditor in. Dat hoeft dus niet in de HTML of Broncode weergave. In dit voorbeeld zijn de volgende codes gebruikt.
{ifminteacher} Deze code toont alles wat daarna staat alleen aan de ’teacher’ rol en alle rollen daarboven. De code zegt dus eigenlijk ‘Toon indien minimaal teacher rol’. Een leerling ziet deze knop dus helemaal niet.
{button} Deze code maakt een button (knop) zoals je ziet in het voorbeeld hierboven. De opmaak is {button hierjouweigenURL}
Daar direct achter zie je een link die begint met /course/ etc. Je mist daar een deel van de URL zoals bijvoorbeeld https://moodle.avetica.academy/. We noemen dit een relatieve link. Omdat je de code gebruikt in de Moodle omgeving zelf wordt daar bij het klikken op de knop vanzelf de URL aan toegevoegd. Het gebruik van relatieve links is praktisch wanneer je bijvoorbeeld een kopie- of testomgeving maakt met een iets andere URL. In dat geval blijft de code nog steeds werken.
{categoryid} Aan het einde van de URL zie je {categoryid} staan. Filtercodes weet in welke categorie de cursus staat waar je in bezig bent. Wanneer op de knop wordt geklikt wordt hierdoor automatisch het juiste ID van de categorie aan de link toegevoegd en ga je bijvoorbeeld naar .
Tekst op de knop: Het volgende stuk tekst “Terug naar categorie” is de tekst die op de knop verschijnt. Daar kun je dus van maken wat je wil.
Afsluitende codes. Filtercodes werkt zo dat je codes waarmee je opent ook weer netjes af moet sluiten. Dat gebeurt met de twee laatste stukjes code.
Conclusie
In dit voorbeeld wordt slim gebruik gemaakt van een Moodle plugin. Het maakt de navigatie binnen de omgeving intuïtiever wat altijd een goede verbetering is.
Eenvoudige Cursus Navigatie
Bovenstaande is gemaakt met de plugin Filtercodes. Avetica heeft ook haar eigen plugin ‘Eenvoudige Cursus Navigatie’ die je na installatie bij elke activiteit een knop geeft [Terug naar cursus]. Binnenkort komt daar ook een knop [Terug naar sectie] bij. Hier hoef je verder geen eigen code voor te schrijven. Draait jouw site bij Avetica en heb je deze plugin nog niet, stuur dan een bericht aan customerservices@avetica.nl met het verzoek om deze gratis te laten installeren. Dat geldt natuurlijk ook als je nog geen gebruik maakt van Filtercodes.
Het bericht Moodle navigatie eenvoudiger gemaakt verscheen eerst op Avetica.
Lees het hele
artikel