Een overzicht van blogs geschreven door aanbieders die zich hebben aangesloten bij e-Learning.nl.
In de jaren zestig en zeventig van de vorige eeuw vond in China de Culturele Revolutie plaats. Deze campagne heeft miljoenen Chinezen het leven gekost. Volgens Donald Clark vindt op dit moment weer een soort culturele revolutie plaats, maar nu op het gebied van nieuwe technologie.
De Culturele Revolutie van 1966 tot 1976 kenmerkte zich door het uitschakelen van politieke tegenstanders van Mao Zedong en ideologische zuivering. Vele intellectuelen werden toen naar het platteland verbannen om daar verplicht te gaan werken als landarbeider. Volgens Wikipedia heeft deze “revolutionaire campagne” geleid tot de gewelddadige dood van tussen de 1,7 en 8 miljoen mensen.
Sinds die tijd is er veel veranderd in China. Het land is uitgegroeid tot een supermacht. Het economisch beleid bestaat uit een mix van socialisme en kapitalisme. Een deel van de bevolking heeft veel welvaart gekregen, ook al leeft een ander deel -met name op het platteland- nog in armoede. De economische groei heeft er toe geleid dat China samen met de VS de grootste vervuiler is. Minderheden zoals de Oeigoeren worden onderdrukt. Ook is sprake van een zeer autoritair bewind dat een hoge mate van controle uitoefent en geen tegenspraak duldt.
Donald Clark illustreert dat deze hoge mate van controle grote gevolgen heeft voor de technologische sector, inclusief ‘ed tech’-bedrijven.
Clark merkt hierbij op dat de Chinese overheid in feite doet waar “so-called liberal and progressive people” al langer voor pleiten (schermtijd reduceren, minder gamen, private begeleiding aan banden leggen omdat dit ten goede komt aan de rijken).
We should use the Chinese clampdown to reflect on what we in the liberal, democratic world really want here.
Mijn opmerkingen
Naam (verplicht) Naam Is Verplicht
E-mail (verplicht) E-mail Is Verplicht Ongeldig E-mailadres
Commentaar Is Verplicht
Bericht mij via e-mail over vervolg commentaar