Nieuws

Een overzicht van nieuwsbericht van onze redactie en aanbieders die zich hebben aangesloten bij e-Learning.nl.


Van Wilfred Rubens (redactie) | 05-03-2026 | Article Rating | (0) reacties

Sovereign Learning: vertrouwen, eigenaarschap en de hervorming van leren, opleiden en onderwijs: call for proposals Online Educa 2026 (#oeb26)

Sovereign Learning: vertrouwen, eigenaarschap en de hervorming van leren, opleiden en onderwijs: call for proposals Online Educa 2026 (#oeb26)

De OEB in Berlijn is wellicht de meest belangrijke en meest internationale conferentie over leren, ontwikkelen, opleiden en onderwijs en digitale technologie. Vertegenwoordigers van verschillende sectoren zoals onderwijs, zorg, bedrijfsleven en overheid uit verschillende landen komen samen in de Duitse hoofdstad om kennis uit te wisselen. De 32ste editie wordt gehouden van 2 tot en met 4 december 2026. Het thema dit jaar is ‘Sovereign Learning: Trust, Agency & the Education Reset. Voorstellen voor bijdragen kunnen worden ingediend tot 29 mei 2026.

De centrale vraag van deze editie is: hoe zorgen we ervoor dat lerende mensen en organisaties grip houden op hun eigen ontwikkeling, nu AI steeds dieper doordringt in de manier waarop kennis wordt geproduceerd, getoetst en toegepast?

De organisatie stelt terecht dat onderwijs en L&D geen toeschouwers zijn bij deze verschuiving; ze bevinden zich er middenin. AI verandert niet alleen hoe we werken, maar ook hoe we beslissingen nemen, hoe autoriteit en vertrouwen tot stand komen, en welke vaardigheden van mensen worden verwacht. De OEB 2026 onderzoekt hoe onderwijsinstellingen en L&D-functies technologische ontwikkelingen kunnen omarmen zonder daarbij het oordeelsvermogen, de autonomie en het maatschappelijk vertrouwen te ondermijnen.

Het programma wordt opgebouwd rond tien subthema’s die de breedte van het vraagstuk goed weergeven:

  • System Reset – structurele verandering van leersystemen
  • Technology in Practice – implementatie, data en impact
  • Beyond Personalisation – agentisch leren en de rol van de mens
  • Learning & Work – vaardigheden, productiviteit en economische veerkracht
  • Higher Education in Reset – onderzoek, relevantie en geavanceerde competenties
  • The Evolving Role of Educators – professionele identiteit, werkdruk en autonomie
  • Assessment, Credentials and the New Architecture of Trust – beoordelen en erkenning in een nieuw tijdperk
  • Open, Sustainable and Inclusive Learning Ecosystems – creëren van duurzame, toegankelijke leersystemen
  • Learners, Youth and Individual Pathways in the Reset – lerenden, jongeren en individuele leertrajecten in een veranderende wereld
  • Sovereignty, Governance and Public Value – digitale soevereiniteit, sturing en publieke waarden

Wie de OEB kent, weet dat de kracht van de conferentie niet alleen in de thema’s zit, maar ook in de manier waarop kennis wordt gedeeld: in interactieve sessieformats zoals ‘How Tos’, ‘Learning Cafes’ en debatten die échte uitwisseling mogelijk maken tussen deelnemers uit onderwijs, zorg, bedrijfsleven en overheid. Daarnaast moet je de kracht van de OEB als ontmoetingsplek niet onderschatten. Bovendien is de expositie van leveranciers ook de moeite waard. De organisatie heeft ook nieuwe formats toegevoegd (masterclasses, tandem talks).

Een voorstel indienen?

De call for proposals staat open tot 29 mei 2026. Wie overweegt een sessie te verzorgen, kan via de website alle informatie vinden en een voorstel indienen.

E-learning.nl is er ook dit jaar als mediapartner weer bij.

Zullen we er voor zorgen dat ‘Nederland’ dit jaar weer de grootste delegatie heeft?

Praktische informatie

  • Wanneer: 2–4 december 2026
  • Waar: Hotel InterContinental Berlin, Budapester Str. 2, 10787 Berlijn, Duitsland
  • Website: https://oeb.global
  • Deadline call for proposals: 29mei 2026


Hoe waardeert u deze bijdrage?




Reacties

Plaats hieronder uw reactie.

Naam (verplicht)

E-mail (verplicht)

CAPTCHA Afbeelding
Voer de hierboven staande code in:

Meest gelezen nieuws

Geen artikelen gevonden

Achtergronden aanbieders

Column

0 reacties
Van Let’s Learn! 09-10-2023

Retentie en AI

Helma van den Berg van Let's Learn! beluisterde de bijdrage van Jeanne Bakker aan de podcastserie BrainBakery. Bakker vertelde over de bedreiging en kansen die we nu en in de toekomst van AI kunnen verwachten. In de podcast sprak zij haar verwachtingen uit voor de toekomst van AI in leren. Helma is het met haar eens. Zoals de gedachte om AI voor gepersonaliseerd leren te gebruiken.