Een overzicht van blogs geschreven door aanbieders die zich hebben aangesloten bij e-Learning.nl.
Op maandag 2 september 2024 is Jane Hart van plan de resultaten van de 18de inventarisatie van de Top 100 Tools for Learning 2024 te publiceren. Wil jij jouw meest gebruikte leertechnologieën ook doorgeven (deadline 30 augustus 2024)? Hier vind je weer mijn top tien.
Leertechnologieën zijn technologieën die speciaal voor leren, opleiden en onderwijs zijn ontwikkeld of om tools die voor een ander doel zijn ontwikkeld, maar wel voor leerdoeleinden worden gebruikt. Deze definitie -die ik ook in mijn nieuwe boek over e-learning gebruik- leidt ertoe dat Jane’s Top 100 ook applicaties zoals Google Search of tekstverwerker Word bevat. Dit leidt tot het nodige commentaar, met name van leveranciers en ontwikkelaars van applicaties die specifiek voor leren, opleiden en onderwijs zijn ontwikkeld (zoals leermanagement systemen of performance support systemen). Als je echter het perspectief neemt van de lerende of de docent, dan is het niet verbazingwekkend dat technologieën die niet speciaal voor educatieve doeleinden zijn bedoeld, hoog scoren. Mensen gebruiken hiervoor heel veel tools, en niet alleen tools die een organisatie voor leerdoeleinden selecteert. Bovendien komt de categorie-indeling, die Jane hanteert, m.i. voldoende tegemoet aan deze bezwaren.
Tegelijkertijd is het wel belangrijk dat de tools daadwerkelijk voor leren worden gebruikt. Je leert niet per definitie tijdens het werk. Er moet bij leren m.i. sprake zijn van een duurzame verandering in gedrag of in het vermogen om je op een bepaalde manier te gedragen (Schunk, 2012).
Jane hanteert drie categorieën:
Hieronder vind je weer een overzicht van mijn meest gebruikte tools. Het zijn niet per definitie mijn favoriete tools, vaak wel.
On behalf of Jane, I will proceed in English.
Please note:
Here are the most frequently used tools of 2024:
Instead of twitter (X), I use Mastodon. However, not so intense as to justify a place in the top ten.
De eerste twee edities van de top 10 heb ik bij Jane Hart gepubliceerd, en zijn helaas niet meer online te vinden. Zie wel:
Stem uiterlijk 30 augustus 2024 ook op jouw top 10.
Naam (verplicht)
E-mail (verplicht)
Bericht mij via e-mail over vervolg commentaar