Facebook, YouTube en zelfs tekstberichten kunnen de redding zijn van veel zeldzame talen in de wereld, zeggen wetenschappers.
Van de ongeveer 7000 talen die op aarde gesproken worden, dreigt ongeveer de helft te verdwijnen voor het einde van deze eeuw. Vaak krijgt de globalisering daar de schuld van, schrijft Jonathan Amos voor de BBC, maar de 'moderne wereld', en in het bijzonder digitale technologie, kan ook juist bijdragen aan het behoud van de talen.
Gebruikers van zeldzame talen gebruiken tegenwoordig sociale media, YouTube, tekstberichten en verschillende andere technologieën. "Dat noem ik de andere kan van de globalisering", zegt K. David Harrison, universitair hoofddocent aan Swarthmore College. "Vaak hoor je dat globalisering culturen dwingt te assimileren. Maar een positief gevolg van de globalisering is dat een taal die maar door vijftig mensen op een afgelegen locatie gesproken wordt, nu door digitale technologie een wereldwijde stem en wereldwijd publiek krijgt."
Harrison werkt onder meer aan digitale woordenboeken voor zeldzame talen, die ook audiofragmenten met de uitspraak van woorden bevatten.
Bron/meer informatie: BBC